General

Os dejamos un post de una colaboradora, según ven nuestra Semana Santa, desde otras perspectivas y culturas

iberyjskie akordy

 

Niewątpliwie Wielki Tydzień, tutaj nazywany Świętym Tygodniem jest bardzo ważnym wydarzeniem w całej Hiszpanii. Każdy region, miasto, kościół, bractwo ma swoje tradycje, wspólnym elementem są procesje, drogi krzyżowe, tańce śmierci. Na przykład w Maladze w procesji biorą udział legioniści, którzy po przybyciu na statku do miasta, schodzą na brzeg i uczestniczą w przeniesieniu Cristo de la Buena Muerte (Chrystusa Patrona Dobrej Śmierci). W uroczystości tej często uczestniczy urodzony w Maladze aktor Antonio Banderas, który otrzymał nawet tytuł honorowego legionisty.

Wśród Hiszpanów i turystów słyszy się często spory o to, gdzie Wielki Tydzień obchodzony jest najpiękniej, to pewnie kwestia gustu, ale mówi się, że procesje w Andaluzji są najbardziej spektakularne. W Madrycie wszystko ma skromniejszy charakter, można powiedzieć ascetyczny. Jednak i tu na ulicach nie brakuje ubranych w tradycyjne stroje ze szpiczastymi, zakrywającymi twarze kapturami.

Fiesta zaczyna się już w Wielki Czwartek, zamknięta jest część sklepów, większość biur i urzędów, metro kursuje rzadziej…

Ver la entrada original 95 palabras más

Anuncios
Estándar

Responder

Introduce tus datos o haz clic en un icono para iniciar sesión:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Cerrar sesión /  Cambiar )

Google+ photo

Estás comentando usando tu cuenta de Google+. Cerrar sesión /  Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Cerrar sesión /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Cerrar sesión /  Cambiar )

w

Conectando a %s