General

iberyjskie akordy

Madryt powraca już niestety do normalności, czyli do korków, tłumów, hałasu…Warto więc uciec na chwilę do troszkę spokojniejszych miejsc, które znajdują się blisko stolicy.

Jednym z nich jest Chinchón. Malownicze miasteczko położone około pięćdziesięciu kilometrów od Madrytu. Łatwo tu dojechać jednym z podmiejskich autobusów, które kursują dość często. Do miasteczka warto zawitać, żeby zobaczyć jak wyglądał średniowieczny centralny plac miasta Plaza Mayor, najbardziej charakterystyczny tutejszy zabytek. Odnajdziemy też wiele malowniczych zakątków, ulic, domów jak z bajki.

Typowym produktem jest anyżówka, produkowana w tutejszej zakładach monopolowych i czosnek, który chętnie kupowany jest przez mieszkańców Madrytu, ze względu na swoje właściwości smakowe. Poza tym znajdziemy świetnie piekarnie, cukiernie i bary, które gwarantują nam najwyższą jakość produktów i usług.

Chinchón słynie również z tego, że podtrzymuje swoje tradycje regionalne, stąd wiele imprez i hucznie obchodzonych świąt. Między innymi obchodzone na wiosnę święta: wina i anyżówki oraz październikowe czosnku.

W imieniu mieszkańców zapraszam więc…

Ver la entrada original 11 palabras más

Anuncios
Estándar

Responder

Introduce tus datos o haz clic en un icono para iniciar sesión:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Cerrar sesión /  Cambiar )

Google+ photo

Estás comentando usando tu cuenta de Google+. Cerrar sesión /  Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Cerrar sesión /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Cerrar sesión /  Cambiar )

w

Conectando a %s