General

iberyjskie akordy

Do 14 października w CaixaForum w Madrycie można zobaczyć ciekawą wystawę poświęcona jednemu z angielskich twórców romantycznych. Wiliam Blake, bo o nim mowa, jest jedną z ważniejszych postaci w historii kultury brytyjskiej: pisarz, poeta, malarz, ilustrator- artysta kompletny.

Blake poprzez swoje wizje inspirowane głównie dziełami Szekspira, mitologią i Biblią wprowadza odbiorcę w świat marzeń, w mityczną krainę, królestwo nieustającej walki sił dobra i zła. Poprzez swoją poezję i malarstwo starał się interpretować czasy, w których przyszło mu żyć, czyli epokę Wielkiej Rewolucji Francuskiej, wojen Napoleona, wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Jego postawa, to postawa rewolucjonisty, jednak opiewał przede wszystkim wolność jednostki i wierzył w odrodzenie człowieka.

Wystawa zorganizowana z pomocą londyńskiej Tate Gallery prezentuje około osiemdziesięciu dzieł artysty, poza tym możemy zobaczyć obrazy malarzy, którzy inspirowali się szalonymi wizjami Blake’a.

Oprócz tego muzeum przygotowało miejsce dla miłośników poezji, czekają tam na nas antologie poezji w języku angielskim i hiszpańskim. Nic…

Ver la entrada original 28 palabras más

Anuncios
Estándar

Responder

Introduce tus datos o haz clic en un icono para iniciar sesión:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Cerrar sesión /  Cambiar )

Google+ photo

Estás comentando usando tu cuenta de Google+. Cerrar sesión /  Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Cerrar sesión /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Cerrar sesión /  Cambiar )

w

Conectando a %s